آزمایشات

 

آزمایشات زیر ترجیحاً باید اول صبح گرفته شود:

نمونه ادرار

هورمون های تیروئیدی

فریتین

هورمون های رشد (GH)

 

آزمایشاتی که نیاز به ناشتایی دارند:

آزمایش تری گلیسیرید (یکی از چربی های خون) نیاز به 12 ساعت ناشتایی دارد.

آزمایش اوره خون به 4 ساعت ناشتایی نیاز دارد. و بیمار باید حداقل در طی 2 - 3 روز پیش از انجام آزمایش از مصرف غذاهای حاوی گوشت خودداری نماید.

آزمایش اسید اوریک خون به حداقل 4 ساعت ناشتایی نیاز دارد.

حداقل 3 ساعت قبل از انجام آزمایش هورمون های تیروئید، غذا میل نفرمایید.

اطلاعات بیشتر

 

در وضعيت ناشتا براي انجام آزمايشها خواهشمند است موارد ذيل رعايت گردد:

  • هشت ساعت قبل از مراجعه به آزمايشگاه هيچ غذا يا آشاميدني ( به جز آب ) نخورده و نياشاميد ( اين مدت ناشتايي در شب توصيه شده است كه فعاليت هاي بدن به حداقل رسيده و مقادير طبيعي نيز در نمونه هاي صبح تعيين شده ند ). آزمایش قند حداقل 8 ساعت ناشتایی لازم دارد.
  • در صورتي كه آزمايش هاي مربوط به چربي خون مثل تري گليسريد براي شما درخواست شده باشد مدت زمان ناشتايي حداقل 12 ساعت است.
  • آزمایش هاي فسفر، اوره، اسید اوریک، پرولاکتین حداقل 4 ساعت ناشتایی لازم دارند.
  • از نوشيدن آب ميوه، چاي و قهوه در طي مدت ناشتايي بپرهيزيد اما نوشيدن آب بلامانع است ( مگر آن كه محدوديت در مصرف آب توسط پزشك تذكر داده شده باشد . )
  • در طي مدت ناشتايي از استعمال دخانيات، جويدن آدامس و تمرين بدني و ورزش پرهيز نماييد. اين موارد ممكن است منجر به تحريك سيستم گوارش و تغيير در نتايج آزمايش ها شود.
  • بعد از نمونه گيري شما مي توانيد رژيم غذايي عادي و فعاليت روزانه را شروع نماييد .


آمادگی های لازم جهت انجام آزمایش مدفوع:

در صورتی که امکان جمع آوری مدفوع در آزمایشگاه میسر نمی باشد، بیمار پس از جمع آوری مدفوع خود می تواند آنرا ظرف مدت 2 ساعت به آزمایشگاه تحویل دهد و در صورت نگهداری مدفوع در دمای یخچال امکان نگهداری مدفوع تا 8 ساعت وجود دارد. نمونه های اسهالی حداکثر ظرف نیم تا یکساعت باید به آزمایشگاه رسانده شود.

چنانچه تست کشت مدفوع دارید فقط می توانید نمونه را حداکثر ظرف 2 ساعت به آمایشگاه تحویل دهید.

 

آزمایش قند 2 ساعته:

جهت انجام این آزمایش بیمار پس از خونگیری جهت قند خون ناشتا، صبحانه میل نموده (افراد دیابتی صبحانه معمول خود را صرف نمایند) و دقیقاً پس از 2 ساعت نمونه دوم گرفته شود.

لازم است بیمار چند دقیقه قبل از زمان مذکور در آزمایشگاه حضور یابد. در طی این مدت بیمار باید از استعمال دخانیات و فعالیت بدنی خودداری نماید.

اطلاعات بیشتر

 

آمادگی های لازم جهت انجام آزمایش

آخرین رویداد

سمینار دوستش بدار تا دوستت بدارد

زمان : 20 اردیبهشت

مکان : گرمدره

جزئیات بیشتر
محب مهر

"بیمارستان محب مهر ، بیمارستانی فوق تخصصی است که در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه، خدمات درمانی را با کیفیت مطلوب، در محیطی ایمن و مبتنی بر همدلی، احترام، پاسخگویی مهربانانه و بر گرفته از آخرین دستاوردهای علمی ارائه می نماید."

محب مهر هیچ سهامداری ندارد و در سال 1389 جایزه کارآفرین برتر در بخش خدمات را به خود اختصاص داده است.