صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > کلینیک تغذیه و رژیم درمانی
 


  چاپ        ارسال به دوست

کلینیک تغذیه و رژیم درمانی

 

مهدیه خطیبی
متخصص تغذیه و رژیم درمانگر

دوشنبه ها  ساعت 12 الی 13
درمانگاه بیمارستان محب مهر


هدف تان از مراجعه به رژیم درمانگر چیست ؟
اگر برای دسترسی به اهداف خود در رابطه با وزن تان وقت کافی ندارید یا احتمالا نمی خواهید وقت کافی بگذارید و دنبال یک راهکار سریع هستید، شاید مراجعه به یک رژیم درمانگر برای شما خیلی مفید نباشد چرا که هدف اصلی مشاوره با یک رژیم درمانگر ایجاد تغییرات بلند مدت و موثر و ماندگار در تغذیه،شیوه غذا خوردن و در کل شیوه زندگی و رسیدن به اهداف منطقی وماندگار در یک بازه زمانی معین شده است و به هیچ عنوان هدف  تغییرات وزنی شدید وسریع نیست. اصلاح شیوه زندگی شامل موارد متنوعی است که یکی از قسمت هایش اصلاح برنامه غذایی دریافتی است و می توان گفت مشاور رژیم درمانی می تواند با اصلاح شیوه زندگی و برنامه غذایی بیمار کمک بسیار مهم و موثری در کاهش وزن موثر و معنی دار و بدون عوارض جانبی به افراد نموده که منجر به بهبود کیفیت زندگی و احساس رضایت بیشتری در افراد  گردد.یک رژیم درمانگر به شما میگویدکه چه مواد غذایی ،چه مقدار و در چه زمانهایی بخورید...یک رژیم درمانگر به شما آموزش میدهد که چگونه اصلاح لایف استایل خود را در رابطه با شیوه صحیح غذا خورن خود  تغییر دهید و به شما آموزش میدهد که چگونه بدون داشتن عوارض جانبی و بدون آسیب  ، وزن خود را متعادل نموده و به کیفیت بهتر زندگی منجر گردد.
 اصلاح شیوه زندگی شامل داشتن فعالیت فیزیکی مناسب نیز می باشد که می توان گفت شاید یکی از حلقه های مفقود زندگی های مدرن امروزی است. نداشتن فعالیت فیزیکی کافی که نتیجه آن سوزاندن کالری در حد قابل قبول می باشد می تواند بدن را به سمت تجمع چربی هدایت کند بنابراین به هیچ عنوان توصیه نمی شود که به منظور کاهش وزن سراغ رژیم های سخت و طاقت فرسا بروید، شما باید نیاز محاسبه شده خود را از رژیم غذایی کافی روزانه دریافت کنید. (دقت کنید مقدار مورد نیاز خود را نه کمتر و نه بیشتر) و در کنار آن با داشتن فعالیت فیزیکی کافی و سوزاندن کالری تعادل مورد نیاز در دریافت و مصرف کالری را برقرار نمائید و بدون اینکه به لحاظ جسمی و روانی اذیت شوید به وزن دلخواهتان برسید. مصرف غذای سالم به مقدار کافی که شامل غلات سبوسدار، منابع غذایی پروتئینی کم چرب ، لبنیات کم چرب ، سبزیجات و میوه ها و مصرف منابع غذایی غنی از روغن های خوب و با کیفیت (روغن های طبیعی گیاهی و آجیل ها به مقدار محاسبه شده) توصیه می شود.
در نهایت انتظار می رود که شما با مراجعه به یک رژیم درمانگر بتوانید با ایجاد تغییرات مناسب ماندگار در طولانی مدت به اهداف خود در رابطه با مدیریت وزن، کنترل فاکتور های خطر مرتبط با بیماری ها و در نهایت احساس رضایت بیشتر بدون استرس دست پیدا کنید.


١٠:١٣ - يکشنبه ١٩ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٣٨    /    تعداد نمایش : ١٩٢خروج
تجربه بیماران
تجربه بیماران تجربه بیماران از بیمارستان محب مهر
 پرسش و پاسخ
پرسش و پاسخ سوالات خود را از ما بپرسید
آخرین رویداد

روز چپ دست ها

زمان : 22 مرداد

مکان : آمفی تاتر بیمارستان

توضیحات بیشتر
محب مهر

"بیمارستان محب مهر ، بیمارستانی فوق تخصصی است که در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه، خدمات درمانی را با کیفیت مطلوب، در محیطی ایمن و مبتنی بر همدلی، احترام، پاسخگویی مهربانانه و بر گرفته از آخرین دستاوردهای علمی ارائه می نماید."

محب مهر هیچ سهامداری ندارد و در سال 1389 جایزه کارآفرین برتر در بخش خدمات را به خود اختصاص داده است.