صفحه اصلي > آموزش و ارتقا سلامت >  قلب > تغذیه و بیماری های قلبی 
تغذیه و بیماری های قلبی
 

عوامل خطر ساز در بیماری های قلبی

- چربی خون

- دیابت

- فشار خون بالا

- مصرف سیگار و الکل

- چاقی و نداشتن تغذیه مناسب

- سن بالا

- سابقه خانوادگی

- استرس

- عدم فعالیت فیزیکی مناسب

چربی خون یکی از مهمترین عوامل خطرساز برای ایجاد بیماری های قلبی و همچنین سکته های قلبی می باشد. چربی بالا در فرد مبتلا علامت و نشانه خاصی ایجاد نمی کند ولی رسوب آهسته آن در عروق با ایجاد پلاکت های چربی در طول مدت طولانی فرد را مستعد بیماری قلبی و تصلب شرائین می نماید. مشخص شده است که رژیم غذایی، علت غالب ابتلا به اترواسکلروز (گرفتگی عروق) است و اصلاح رژیم غذایی، بدون شک می تواند خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب را کاهش دهد. چربی خون شامل کلسترول تام، کلسترول LDL و کلسترول HDL و تری گلیسیرید می باشد که LDL کلسترول جزء آسیب رسان و HDL جزء مفید کلسترول می باشد.

- ورزش و تغذیه مناسب و داشتن یک رژیم غذایی سالم و کاهش وزن اضافی در پایین آمدن چربی خون اثرات مثبتی دارد.

فعالیت فیزیکی خطر ابتلا به بیماری های عروقی کرونر قلب را کاهش می دهد. و نیز به کنترل وزن و کاهش فشار خون هم کمک می کند. در صورت افزایش متوسط چربی خون در فردی که عوامل خطر ساز کمی دارد تغییر الگوی غذایی و شیوه زندگی توصیه و در صورت عدم تغییر کافی در میزان چربی خون بعد از 6-3 ماه، نیاز به درمان دارویی می باشد.

CHO (بیماری عروق کرونر قلب): در اثر جریان خون ناکافی عروق کرونر ایجاد می شود. آترواسکلروسیس (گرفتگی عروق) علت اصلی کاهش جریان خون کرونر است که انواع مختلفی از سلول ها و لیپیدها در تشکیل آن دخالت دارند. چاقی و عدم تحرک از عوامل مهم ایجاد لخته در بسیاری از عروق بدن می باشد.

مواد غذایی غیرمجاز در CHD شامل:

از آن جایی که حذف چربی های اشباع تأثیر بسیار مهمی در کاهش سطح کلسترول خون دارد در این راستا اقلام غذایی زیر را مصرف نکنید. مغز و زبان گوساله و گوسفند، دل، جگر، قلوه، کله پاچه، سیرابی، شیردان، قسمت های چرب گوشت قرمز، گوشت چرخ کرده پرچرب، پنیر محلی، پنیر خامه ای، پنیرهای چرب، بستنی سنتی، سس های سفید و پرچرب، روغن های حاوی چربی اشباع شده، کره، روغن حیوانی، روغن نارگیل، مارگارین، ذرت، شیرینی های خامه دار، کیک، بیسکویت، چیپس، پفک، غذای سرخ شده، سس های حاوی نمک سویا، خیارشور، انواع شور، خردل، میگو، گوشت های نمک سود، ماهی دودی، سوسیس و کالباس

توصیه های کلی:

1- برای جلوگیری از افزایش چربی های خون، رژیم غذایی، با کنترل وزن و افزایش فعالیت فیزیکی و ورزش مناسب توصیه می گردد.

2- کاهش چربی دریافتی بویژه کاهش سهم چربی اشباع شده مانند روغن های حیوانی و جامد و افزایش چربی های غیراشباع (روغن های گیاهی مایع) از اصول رژیم غذایی مناسب در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی است.

جهت کاهش دریافت چربی های ترانس، از مصرف روغن های گیاهی جامد و غیر جامد و روغن های هیدروژنه پرهیز کنید.

3- مصرف نان هاس سبوسدار مانند سنگک، جو و بربری در اولویت هستند.

4- افزایش مصرف منابع فلاونوئیدها مانند آب انگور، چای سبز، سیب و پیاز و سایر منابع آنتی اکسیدان مثل شکلات، روغن زیتون و سایر میوه ها و سبزیجات توصیه می گردد.

5- جلوگیری از چاقی خصوصاً چاقی شکمی 

6- محدودیت مصرف کافئین به کمتر از 5 فنجان قهوه در روز 

7- افزایش مصرف فیبرها که در سبزی ها، میوه های تازه، سبوس جو، حبوبات، جو دو سر، گل کلم، براکلی، فلفل دلمه ای، لوبیا چیتی و عدس وجود دارند.

8- گوشت قرمز بدون چربی، حاوی پروتئین، روی و آهن بالایی است پس توصیه می شود از گوشت های کم چرب در رژیم غذایی استفاده شود حدالامکان غذاها به صورت آبپز، کبابی، بخارپز مصرف گردد.

9- مصرف روغن های گیاهی چند زنجیره ای مانند آفتابگردان، کانولا، ذرت، گردو، چاودار، کنجد و روغن هسته انگور به جای روغن های جامد ( در کل توصیه به رژیم غذایی کم چرب با رعایت روش طبخ مناسب می گردد)

10- مصرف مغزها از جمله: گردوو و بادام (درختی) و ... در هفته چهار وعده مفید است.

11- مصرف ماهی به خصوص ماهی های چرب مثل ماهی آزاد، خال مخالی، ساردین و ... حداقل 2 بار در هفته 

12- انتخاب و طبخ مواد غذایی با نمک کم و حذف غذاهای حاوی نمک مانند کنسروها، غذاهای نمک سود، ترشیجات نمک دار و ... توصیه می شود.

13- در راستای اصلاح الگوی رژیم غذایی، توصیه به خواندن برچسب های مواد غذایی، اصلاح دستورالعمل های طبخ غذا و تهیه و خرید مواد غذایی مناسب و سالم می شود.

14- هنگام صرف غذا در خارج از منزل دقت کنید که گزینه های غذایی سالم را انتخاب نمایید.

15- در رابطه با محصولات لبنی، مصرف لبنیات کم چربی توصیه می شود.

16- مصرف تخم مرغ را تا 3 عدد در هفته محدود نمائید (بهتر است از تخم مرغ حاوی امگا 3 مصرف نمائید) 

17- افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات جهت استفاده از خاصیت آنتی اکسیدانی آن ها، مفید است.

آخرین رویداد

مانور بحران

زمان : 22 دی

مکان : بیمارستان محب مهر

اطلاعات بیشتر
محب مهر

"بیمارستان محب مهر ، بیمارستانی فوق تخصصی است که در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه، خدمات درمانی را با کیفیت مطلوب، در محیطی ایمن و مبتنی بر همدلی، احترام، پاسخگویی مهربانانه و بر گرفته از آخرین دستاوردهای علمی ارائه می نماید."

محب مهر هیچ سهامداری ندارد و در سال 1389 جایزه کارآفرین برتر در بخش خدمات را به خود اختصاص داده است.